KONTAKT

Chalupa pod Melechovem
Jiřina Vařeková
Meziklasí 26, pošta Světlá nad Sázavou
582 91
IČO: 16642929


tel: 603 495 885 (česky, english, en français)e-mail: ubytovaninavysocine@centrum.cz

web: www.ubytovani-na-vysocine.cz

GPS: 49°38′27.626″N 15°21′7.172″E

Kudy k nám...

Autem

Z Prahy

1. možnost (rychlá, krátká a krásná, ale je třeba ostražitě hlídat správné odbočky- posledních pár kilometrů hodně zatáček, za které budete odměněni krásnými výhledy)

Z D1 odbočit na 66 km - pak na Ledeč nad Sázavou. Na začátku Ledče minete po pravé straně benzínovou pumpu a sjíždíte kopcem dolů. Zahnete druhou odbočkou vpravo, kam směřuje i cedule Galatek (odbočka těsně před displejem radaru ukazujícím Vaši rychlost). Odbočíte-li, a po levé straně máte oranžovou hranatou budovu a za ní telefonní budku, víte, že jedete správně. Pak vás cesta po chvíli povede velikou levotočivou zatáčkou kolem údolí a pak se stočí mezi domy doprava a přivede vás k hlavní cestě. Po ní se dáte doprava nahoru do kopce (pokud byste někde odbočili špatně a cesta neodpovídala popisu, sjeďte v Ledči dolů na náměstí a podle ukazatelů jeďte na Dolní Město - tím byste se opět měli ocitnout na silnici mířící do kopce ven z Ledče). Takže stoupáte po silnici nad Ledeč a posléze se objeví křižovatka tvaru V s kamenným křížem, zde je třeba odbočit doleva (směr Dolní Město), po pár set metrech je ještě jedna křižovatka do V a zde je třeba jet doprava (stále směr Dolní Město). Pak už nikam neodbočujete, minete vesničku Veliká (budete ji mít vlevo) a po průjezdu čtyřmi dalšími vesničkami (Dobrovítova Lhota, Bilantova Lhota, Trpišovice, Koňkovice) dojedete do Meziklasí a třetí dům po levé straně s kovanou bránou - to jsme my.

2. možnost - o trošku delší ale jednoduchá a přehledná. Je stejná jako při cestě z Brna.

Z Brna

z D1 odbočit na 90 km, sjet na Humpolec a na kruhovém objezdu odbočit doleva na Světlou nad Sázavou. Projet Čejov, Kejžlice, minout odbočky na Řečici a Bystrou a pak odbočit podle ukazatele na Dolní Město, projet Dolním Městem směrem na Ledeč nad Sázavou a nad Dolním Městem na véčkové křižovatce se dát doprava. Následující vesnice už je Meziklasí, projedete přes náves zatáčkou nahoru do kopce a až vyjedete ze zatáčky, uvidíte po pravé straně vetší zahradu a nad ní velký žlutý dům do L s kovanou bránou a už jste u nás.

Vlakem

Do Světlé nad Sázavou, z Prahy i Brna jezdí vlaky cca každé dvě hodiny, cesta z Prahy trvá cca 2 h, z Brna asi 1,5 h. Ze Světlé jede poslední autobus do Meziklasí v 17:15 .

Po dohodě Vás můžeme na nádraží vyzvednout autem.

Autobusem

Do Ledče nad Sázavou, nebo do Světlé nad Sázavou. Z Ledče jede poslední autobus do Meziklasí v 17:45.Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2023 Chalupa pod Melechovem.